Otat

Merkez:Kıranköy Mh. Gıda Borsası H Blok 3/4 İlkadım / Samsun
Tel:+90 (362) 432 22 32
Fabrika:Değirmen Üstü Mh. Yeni Cd. No:80 Havza / Samsun
Tel:+90 (362) 714 62 62
Url:http://www.otat.com.tr/iletisim/
Eposta:otat@otat.com.tr
Yetkili:

Otat 1998 yılında Samsun’un kaplıcalarıyla ünlü Havza ilçesinde kuruldu. Kurulduğu tarihte günlük 2 ton süt işleme kapasitesine sahip olan Otat, bugün ileri teknolojiye sahip tesislerinde 120 ton süt işleme kapasitesine sahiptir.
Otat 8.000 m²  kapalı alana sahip üretim tesislerinde; yoğurt, ayran, beyaz peynir, kaşar peynir, kaymaklı peynir, tereyağı ve dondurma gruplarında üretim yapmaktadır. Ürünlerini Türkiye genelindeki 10.000 satış noktasına ulaştırmaktadır. Tam yağlı ürünlerini Otat markası adı altında; yarım yağlı ürünlerini Vadim markasıyla pazara sunmaktadır. 
Otat HACCP, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi , TSE Uygunluk ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir. Bünyesindeki 150 çalışanıyla bölge halkına istihdam sağlamakta ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır.
Otat belirlediği kalite standartlarına göre özenle seçtiği hammaddelerin, tüketiciye ulaştırılmasına kadar geçen tüm aşamalarda, çevreye duyarlı, kaynakları verimli ve etkin kullanarak; faaliyetlerinden kaynaklanan riskleri belirleyip kontrol altına alır. Ürünlerin üretimindeki her aşama, alanında uzman gıda mühendisleri ve gıda teknikerleri tarafından kontrol edilir. 
Otat ürünlerini  ulusal ve uluslararası standartlara uygun, hijyenik koşullarda üreterek, yüksek ve standart kalitede tüketicisine sunar.

Yayım tarihi
Karadeniz olarak sınıflandırılmış