Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic A.Ş.

Altınkılıç Süt ürünleri kurucusu Mehmet Altınkılıç 1957 yılında Anadolu’dan İstanbul’a gelir. İstanbul piyasasında peynir üretimiyle özdeşleşen yaşamı, 1976 yılında kendi işini kurmasıyla önemli ölçüde değişir. Unkapanı’nda 20 m² de başlayan toptancılığı hızla gelişir. Ezine başta olmak üzere Trakya ve Balıkesir yörelerinin seçkin beyaz peynirlerini piyasaya sunar.

1991 yılında markalaşma anlayışıyla, Altınkılıç Gıda ve Süt San. Tic A.Ş. kurulur.

Türkiye’nin en mümbit topraklarından Ezine’de toplam 20000 m2 arsalı 6000 m2 kapalı alanda başlayan üretim Altınkılıç ürünlerinin temelini oluşturur.

Ezine Peyniri, Klasik Peynir, Koyun Peyniri, İzmir Tulumu gibi ürünlerin başarısı neticesinde, katma değerli mamullerle ürün gamını genişletme kararı alınır.

Türkiye’nin en kaliteli Eski Kaşar’ını üretme şiarıyla, iklim koşulları ve üretim şartları araştırmaları yapılır. 1996 Yılında yapılan araştırmalarla Balıkesir Karaağaç bölgesinde’’ 4800 m2 alanda 3000 m2’si kapalı Eski Kaşar Üretim Tesisi de faaliyete alınır.

2001 yılında Türkiye’de gelişen perakende sektörü ile birlikte çağı yakalamayı hedefleyen Altınkılıç, başta Ege Üniversitesi olmak üzere Türkiye’nin başat üniversiteleriyle ortak çalışmalar yaparak, nütritif süt ürünlerine yönelir. Bu vizyon, rafların en doğal ve en sağlıklı ürününü şirkete kazandırır; Altınkılıç Kefir…

2004 yılında kefir market raflarında yerini alır. Sade ve Light Kefir ile birlikte her yaş grubunun tüketebileceği meyveli kefir grubunu da ürün gamına katarak kefir pazarındaki liderliğini sürdürmektedir.

Hızla gelişen bilinçli tüketim ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları Altınkılıç’ı yeni atılımlara yönelmeye sevk eder. 2013 Yılı itibarıyla Ege Üniversitesi’yle 3 yıllık bir ürün geliştirme süreci başlar, Altınkılıç Kefirli Yoğurt bu çalışmaların ardından ortaya çıkar.

20 binden fazla noktaya ürünlerini dağıtan ve Türkiye’nin tüm illerinde boy gösteren Altınkılıç markası, tüketici güvenini odak alarak faaliyetini sürdürür.

Doğal, sağlıklı ve katkısız ürünleri modern tesislerde, geleneksel yöntemlerle 3 kuşaktır üretmeye devam eden Altınkılıç, markayı yeni nesillere aktarma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

İletişim Bilgileri
Merkez : Mega Center A Blok No:77 Bayrampaşa / İstanbul
Tel : +90 212 545 19 19
Fabrika : Camii Kebir Mh. Esentepe Cd. No:47 Ezine / Çanakkale
Tel : +90 286 618 28 62
Url : https://www.altinkilic.com
E-posta : info@altinkilic.com
Altınkılıç markasının bazı ürünleri